شرکت طراحان ماشین حجازیان
شرکت طراحان ماشین حجازیان

preloader
رادمیل

آسیاب رادمیل

آسیاب میله‌ ای یکی از تجهیزات کلیدی برای آسیاب مواد خرد شده در کارخانه سنگ شکن محسوب می‌شود. آسیاب رادمیل یک دستگاه خردکن کارآمد برای آسیاب کردن مواد مختلف به پودر مانند مواد معدنی است. رادمیل‌ها در واقع ماشین‌های آسیابی هستند که به جای توپ‌های فولادی در آسیاب‌های گلوله‌ای از میله‌های فولادی با کربن بالا یا میله‌های فولادی مخصوص تقریباً به همان طول استفاده می‌کنند.

معرفی آسیاب میله‌ ای

آسیاب‌های میله‌ ای در مقایسه با سایر آسیاب‌ها مواد را در سایزهای درشت‌تری خرد می‌کنند؛ به‌عبارت‌دیگر آن‌ها برای خرد کردن محصولات بزرگ و درشت مناسب هستند. به این آسیاب «آسیاب میله‌ ای‌ تر و خشک» هم گفته می‌شود. آسیاب رادمیل خشک بسته به اهداف مختلف دارای انواع RO، RE و RC است. این سنگ شکن معدن به‌طور گسترده در صنعت سیمان، صنایع شیمیایی، مصالح ساختمانی، مواد مقاوم در برابر آتش، کود، صنایع چینی، شیشه و … استفاده می‌شود.

آسیاب میله‌ ای در امتداد چرخ‌دنده بیرونی اجرا می‌شود و مواد به‌صورت مارپیچی و یکنواخت توسط دستگاه‌های ورودی در امتداد محور توخالی ورودی وارد محفظه خردکن می‌شوند. میله‌های فولادی با مشخصات مختلف در محفظه سنگ شکن نصب می‌شوند. هنگامی که قاب می‌چرخد، نیروی گریز از مرکز تولید می‌شود. در همان زمان میله‌های فولادی تا ارتفاعی حمل می‌شوند؛ سپس می‌افتند تا خرد شوند و به مواد برخورد کنند. پس از آسیاب در محفظه خرد کردن، پودرهای به دست آمده توسط تخته مواد خروجی تخلیه می‌شوند.

4 ویژگی بارز آسیاب رادمیل تر و خشک

 1. آسیاب میله‌ ای از قسمت تغذیه، قسمت تخلیه، قسمت چرخش، بخش انتقال و … تشکیل شده است.
 2. آسیاب میله‌ ای آسیابی است که از یک محور توخالی ریخته‌گری فولادی استفاده می‌کند.
 3. دارای محفظه خردکن با صفحات پوشیدنی است.
 4. این سنگ شکن به‌طور پیوسته و کارآمد کار می‌کند.

قطعات آسیاب میله‌ ای

این دستگاه عمدتاً از قطعات زیر تشکیل شده است:

 • موتور
 • کاهنده اصلی
 • بخش انتقال
 • قسمت بشکه
 • یاتاقان اصلی
 • بخش انتقال آهسته
 • بخش تغذیه
 • قسمت تخلیه
 • مهر و موم حلقه
 • ایستگاه روغن کاری نازک روغن
 • روان‌کاری جت چرخ‌دنده‌ها
 • قسمت پایه

انواع راد میل

سه آسیاب میله‌ ای با هدف‌های متفاوت وجود دارد که عبارت اند از:

1.   Overflow type

این مدل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اندازه محصولات Overflow type از دو نوع دیگر ظریف‌تر و حدود 0.5-2 میلی‌متر است.

2.   End peripheral discharge type

عموماً برای آسیاب سنگ معدن خشک از End peripheral discharge type استفاده می‌شود. محصولات این دستگاه درشت‌تر هستند و می‌توان از آن برای آسیاب مرطوب استفاده کرد. End peripheral discharge type شیب بالا و سرعت جریان بهتری دارد. اندازه محصول این دستگاه حدوداً 2-5 میلی‌متر است.

3.   Central peripheral discharge type

می‌توان از این مدل برای آسیاب مرطوب و خشک استفاده کرد. محصولات او درشت هستند. مواد از دو سر آسیاب میله‌ ای وارد می‌شوند. فرآیند آسیاب کوتاه است و محصول به‌سرعت خرد می‌شود. Central peripheral discharge type شیب بالایی دارد. از این آسیاب معمولاً در صنعت سنگ‌دانه برای تولید شن و ماسه استفاده می کنند.

کلام آخر

در آسیاب میله‌ ای ابتدا مواد بزرگ در معرض عمل خردایش قرار می‌گیرند. این دستگاه مزایای متعددی مانند راندمان بالا، صرفه‌جویی در انرژی، اندازه یکنواخت ذرات، قابلیت استفاده برای سنگ معدن با سختی متفاوت را دارد. شما می‌توانید بر حسب نیاز شخصی خودتان این دستگاه را تهیه کنید

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است